Nejnovější   /   Nejlevnější   /   Nejdražší

Geotextílie

Geotextílie jsou poměrně velká skupina technických textilních materiálů s širokými možnostmi použití. Vlastnosti těchto materiálů jsou dány nejen surovinou, ze které jsou vyrobeny, ale například i tloušťkou výsledného produktu, jeho barvou, či technologií výroby. Asi nejvíce se využívají ve stavebnictví, ale stávají se nenahraditelnými i v mnoha dalších oborech a prostředích, jako například právě v domácnostech a na našich zahradách.

Geotextílie pod bazén


Pokud třeba zařizujeme nové jezírko, bazén, pokládáme chodníček, budujeme předzahrádku nebo třeba umisťujeme nové pískoviště pro naše ratolesti, jsou skvělým pomocníkem.
Při boji s nechtěným plevelem jsou netkané geotextílie prostě prvotřídní zbraní!
Nezabraňují však pouze prorůstání trávy, jejich přínosné vlastnosti můžeme zužitkovat i v mnoha dalších případech. Dokáží například ochránit kořenový bal rostlin v květináči, před rychlým vysycháním, nebo naopak před přemokřením.
Pokud se chcete blíže seznámit s pojmem geotextílie, nabízíme k přečtení článek Co je to geotextílie a jaké má vlastnosti.
V případě, že budete chtít zjistit víc o možnostech využití geotextílií, nahlédněte i do článku Geotextílie jako cenný pomocník v naší domácnosti i na zahradě.

1